Вучинич не е подготвен да си замине од Рома

20 април, 20110
w

Напаѓачот на Рома, Мирко Вучинич спред зборовите на неговиот агент, сеуште не е подготвен да ги напушти редовите на римскиот великан. 27-годишниот Вучинич е несреќен во главниот град на Италија и постојат сериозни индиции да го напушти клубот.

“Прочитав дека Мирко не игра добро, бидејќи сакал да си замине. Во јануари разговаравме со претседателот Сенси и со директорите, а тие не убедија дека Мирко е многу важен за тимот. Среќен е во Рим и има уште две години од договорот. Никогаш нема побарано поглеме плата како што пишуваше во медиумите” открива неговиот агент.

Вучинич не е на своето ниво оваа сезона, а за него се заинтересирани многубројни европски клубови.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma