WikiLeaks отвори “онлајн” продавница

29 април, 20110
265902-wikileaks

Интернет сајтот “WikiLeaks” отворил “онлајн” продавница во која може да се купуваат маици, блузони, чанти, чадори или чаши со нивното лого или до одреден слоган. Озогласениот сајт се одлучил на ваков чекор, пред се за да собере доволно средства за своето  одржување. Зад продавницата стои германска компанија S AG (Spreadshirt) со претставниште во Лајпциг, која нуди и попусти на купувања кои се над 35 долари вредност. Покрај овие предмети, се најавува и проширување на асортиманот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma