За да го излечи од рак, ќерката го дои својот татко

8 август, 20110
64490a2b6baa9b48b2e523f439d36469

Соња Ортиз-Ален (25) откако прочитала еден напис на интернет дека мајчиното млеко може да ги убие канцерогените клетки одлучила да го дои нејзиниот татко кој боледува од рак на простата.

Откако останала бремена, нејзиниот сопруг ја оставил, и таа останлаа да живее сама со својот татко, кој боледува од рак на простата. Хемотерапијата не му помогнала многу, а неговата состојба од ден на ден се повеќе се влошувала. Неговата ќерка Соња Ортиз-Ален одлучила дека ќе направи сé, само за да му помогне.

Соња во некој напис прочитала дека мајчиното млеко може да им помогне на болните од рак. На почетокот таа се обидела да го вади млекото со пумпица од нејзините гради и да му дава на својот татко, но бидејќи тоа било премногу болно за неа, таа одлучила да го дои.

Не чувствувам ништо поразлично, чувството е исто со тоа кога го дојам и мојот син, изјавила Соња за магазинот Клосер. Нејзиниот татко се уште имал рак, но се чувствувал многу подобро.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit