За За Габор повторно е во болница

24 март, 20110
ZSA ZSA GABOR HOSPITALIZADA PARA AMPUTACIÓN PARCIAL DE PIERNA

По објавената вчерашна вест, за смртта на нејзината добра пријателка Елизабет Тејлор, За За Габор повторно заврши во болница. Таа се вознемирила од веста, при што нејзиниот притисок се покачил и веднаш била однесена во болница каде е задржана.

Таа веќе подолго време има здравствени проблеми и се плаши дека таа ќе биде следната, изјавил нејзиниот сопруг. Пред неколку недели таа одбила да и ја ампутираат десната нога, а левата и е веќе ампутирана пред извесно време. Таа е врзана за креветот до крајот на животот изјавил сопругот на 94 годишната За За Габор.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma