Збогум на пирамидата на исхрана

3 јуни, 20110
enhanced-buzz-32215-1307028855-14

По 20 години служба на пирамидата за правилна исхрана, владата на САД одлучи таа да оди во пензија. Сега ќе почне да се користи “ MyPlate” со цел да ги едуцира децата што треба да јадат.

Официјалниот сајт за деталите My Plate.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/