Збогум на пирамидата на исхрана

3 јуни, 20110
enhanced-buzz-32215-1307028855-14

По 20 години служба на пирамидата за правилна исхрана, владата на САД одлучи таа да оди во пензија. Сега ќе почне да се користи “ MyPlate” со цел да ги едуцира децата што треба да јадат.

Официјалниот сајт за деталите My Plate.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber