Земјотресот го одложи снимањето на Аватар 2

23 март, 20110
avatar

Џејмс Камерон заради земјотресот во Јапонија најави дека снимањето за продолжението на Аватар ќе биде одложено. Еден дел од снимањата било планирано да се снимаат токму во Јапонија, но заради несреќата која ја погоди ќе мора да почека.

Продолжението на Аватар е продолжение на приказната за конфликтот на луѓето и вонземјаните од Нави. Оскаровецот сакал за тоа да му послужи токму оваа област бидејќи во продолжението ќе се работи за подводното окружување на планетата.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi