Zsa Zsa Gabor е во кома по последната операција

19 мај, 20110
zsa vo koma

94 годишната актерка Zsa Zsa Gabor е во кома, по последната направена операција. Причина за ова било запушување на цевката за хранење при што дошло до внатрешно крварење. За ова, медиумите ги известил нејзиниот сопруг принцот Frederic von Anhalt.

Zsa Zsa е актерка со унгарско потекло, која својата актерска кариера ја започнала во австриските театри. Таа била девет пати во брак, а на крајот останала со принцот Frederic von Anhalt. Таа е позната по својата изјава “Јас сум добра чуварка на куќи, по секој мој пропаднат брак куќата од сопругот ми останува на мене”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma