4 магични витамински напитоци

7 февруари, 20120
cc653

Коктелот од рибизли и портокали го јакне имунитетот

Вистински извор на сила, тука се витамините А, Б и Ц и протеините кои даваат сила и ги спречуваат инфекциите. Во миксер ставете 180 м. ладно млеко и 100 гр. Црни рибизли. Потоа додека мешате додадете едно свежо јајце и 60мл.вода. ставете една лажица мед, цедени портокали и малку пивски квасец.

Микс од ананас и краставица, кој ја обликува фигурата

Овој вкусен коктел ќе го намали апетитот. Исчистете половина ананас и половина краставица, исецкајте ги на парченца и ставете ги во соковник. Додадете 2 лажички миродија и веднаш испијте го.

Сок од јаболки, киви и грозје за подобро будење

Пиродниот овошен шеќер е најдоброто оружје за дневниот замор. Излупете и исецкајте 4 киви, 4 мали јаболки и 500 грама црно грозје. Ставете се во соковникот и додадете малку свежно нане.

Пунч од портокали, кој го поттикнува метаболизмот

Умерно консумирање на виното, а најдобро е кога ќе го помешате со портокали и цитрус и направите пунч. Со помош на витаминот Ц полесно ќе го поднесете алкохолот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma