Ајдееее уште една свадба….Џастин Тимберлејк ќе се жени :))))

5 април, 20120
v239797p0

Џастин Тимберлејк и неговата девојка, актерката Џесика Бел, на лето планираат голема свадба.

Иако деталите околу свадбата ги држат во тајност, и Џастин и Џесика на големо се подготвуваат за нивниот голем ден, открива близок пријател на парот.

Двојката се разидуваше па се помируваше и тоа во неколку наврати, а веридбата “падна” во декември минатата година, кога на раката на Џесика заблеска веренички прстен.

“Планираат голем свадба со многу гости. Џесика првично сакаше едноставна и интимна церемонија, но победи долгогодишната желба на Џастин за голема свадба”, изјави извор близок до славниот пар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma