Dumb and Dumber повторно заедно :))))

5 април, 20120
v239644p0

Американските актери Jim Carrey и Jeff Daniels ќе ги репризираат улогите на Lloyd Christmas и Harry Dunne во продолжението на комедијата “Dumb and Dumber”.

Снимањето на филмот почнува во септември, а режијата е потпишана од браќата Farrell, кои ja снимија оригиналната комедија од 1994 година.

“Dumb and Dumber” заработи 127 милиони долари во САД и 250 милиони долари низ целиот свет.

Приказна “Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd” од 2003 година е за средношколските авантури на главните ликови, а е во режија на Troy Miller и во него глумат Eric Christian Olsen и Derek Richardson.

“Ние отсекогаш сакавме да направиме продолжение и ете конечно ни се исполни”, изјави Farrell.

httpv://www.youtube.com/watch?v=UnkefjCES-4

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/