Американците сами себеси си праќаат подароци за Валентин! Мораат сироти тие, никој не ги сака! :)))

14 февруари, 20120
54yvw

Осум милиони американци признаваат дека сами на себе си испраќаат подароци за Денот на вљубените… можеби се чувствуваат осамени или несакани, но барем си добиваат нешто убаво.

Поголемиот дел од британските двојки се согласиле дека Париз е најдобрата дестинација за Денот на вљубените.

Ова е денот од годината кога љубовта се чувствува и во воздухот или барем притисокот за да докажеме дека тоа е така.

Во Саудиска Арабија се забрани продажбата сите предмети и црвени рози пред Денот на вљубените со цел конзервативната муслиманска нација да смисли нови начини на покажување на љубовта, а не следење на трендовите од западот.

Сепак, Холандија ќе ги трие рацете. Таму ќе се очекува зголемување на продажбата на сите цвеќиња.

Во САД, каде празникот на големо се слави, сепак има и осамени души. Една студија открила деа голем број од американците сами си праќаат подароци на овој ден, па така ако се осамени и незаљубени ќе си добијат нешто убаво.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber