Прекрасни дечиња – ангелчиња кои ќе ве разнежнат

14 февруари, 20120
nas

Мора да признаете – кога ќе видите фотографии од малечки дечиња облечени како ангелчиња срцето едноставно ви се топи.

Малите ангелчиња се симбол на љубовта, а „потекнуваат“ уште од римското доба, кога придружниците на римскиот бог на љубовта Амор, односно малите купидончиња биле претставувани во уметноста како мали дечиња – ангелчиња.

Уживајте во оваа прекрасна колекција која сигурно ќе ви го разнежни срцето:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

Eskişehir Odunpazarı Escort Işıltı