Авиони кои создаваат уметност во облаците

30 март, 20120
j14

„Авионските опашки“ односно трагата која ја оставаат авионите на небото е составена од мали кристали од мраз кое се создаваат како резултат на кондензација. Тие можат да бидат навистина интересни и да изгледаат како уметност. Погледнете:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/