BMW I8 Concept Spyder

21 април, 20120
3

BMW го претставува i8 Concept Spyder. Базиран на i8 Concept Coupe овој економичен автомобил има мотор во предниот дел има бензиски мотор од 225 коњски сили во задниот дел и елеткричен мотор во предниот дел од 131 коњски сили. BMW i8 Concept Spyder може да достигне брзина до 100 километри на час за 5 секунди, а максималната брзина е 250 километри на час.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi