Да наздравиме! Пет скриени предности на виното!

23 ноември, 20120
crno vino

Ако виното се пие умерено може навистина да му годи на организмот. Дознајте кои се петте предности на овој алкохолен пијалок.

Го зајакнува имунитетот! Неоддамна едно истражување во Британија докажа дека луѓето кои конзумираат по една чаша вино на ден, двојно го намалуваат ризикот од Хеликобактер бактеријата.

Појаки коски! Виното содржи полифенол, супстанца која е потребна за обновување на коскената маса.

Помал ризик од дијабетес! И тоа со интересна бројка. Оние кои пијат секој ден по една чаша вино го намалуваат ризикот од дијабетес за 40%.

Подобрено паметење! Чаша црно вино може да ви ја спаси меморијата.

Полесно се слабее! Од оваа последнава петта причина сигурни сме дека ќе почнете да практикувате секој ден да пиете по една чаша вино:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit