Дали Ве интересира кој ве избришал од Facebook?

3 февруари, 20120
facebook

Aко некогаш сте се запрашале зошто повеќе не ги гледате статусите на одредени „пријатели” на Facebook и зашто тие одредени луѓе веќе ги немате во листата на ваши пријатели, веројатно е дека таа личност ве избришала. Сакате да знаете кој ве избришал? Еве начин.

Програмот, кој открива кој ве избришал од листата на пријатели на Facebook работи со Firefox, Google Chrome, Opera, Safari и Internet Explorer. Истата апликација ќе ве извести ако некој од вашите пријатели го деактивирал профилот, а помага и во следењето на барањата за пријателство.

Екипата од Mashable порачува дека постојат многумина на кои оваа програма им предизвикува дополнителен стрес, бидејќи личностите кои ги избришале од листата на пријатели би можеле таквиот потег да го сфатат како навреда.

Скрипата се вика Unfriend Finder, а по инсталацијата е потребно да се интегрира во Facebook toolbar и ќе можете да пристапите на сите податоци кои ве интересираат.

Апликацијата воедно дозволува и бројни други можности кои можете да ги подесите, а можете да ја превземете на овој линк.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber