Дубаи подготвува божиќен колач од половина километар

9 декември, 20120
dubai.4
Огромен божиќен колач со должина од 570 метри ќе биде подготвен од најдобрите слаткари во Дубаи во пресрет на Христовото раѓање, јави РИА Новости.
Колачот ќе биде изложен во еден од најголемите трговски и забавни центри во Дубаи. Сите заинтересирани ќе можат не само да се сликаат со него, туку и да го пробаат.
Колачот ќе биде исечен на парчиња, а средствата од продажбата ќе одат за добротворни цели.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit