Е мора да пробам ваква скара – правена директно на вулкан!

12 февруари, 20120
El-Diablo-volcano-restaurant3-550x308

Што може да биде повкусно од скара правена дирекно на вулкан??? Доколку сакате и вие да пробате од овие специјалитети, појдете во ресторанот Ел Диабло во градот Ланзароте во Мароко, каде месото се пече дирекно на мал кратер од активен вулкан.

Неколку видови на месо, риба и зелечнук печени на вулканска скара… Вистински рецепт за гурманско уживање нели???

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber