Францускиот Дизниленд славеше 20-ти роденден!

3 април, 20120
Disneyland-Paris-France-t

Со спектакуларна забава, паради и претстави на кои присуствувале бројни познати личности Дизниленд го прослави својот 20ти роденден. Дизниленд кој се наоѓа на 35 километри од Париз е еден од главните извори на приход на компанијата Дизни.

Мексиканската актерка Салма Хаел и пензионираниот фудбалер Зинедин Зидан присуствувале на рорденденската забава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi