Германски полицаец 22 години возел без дозвола! :)

27 јануари, 20120
y74

Еден германски полицаец од местото Харц, возел полициски автомобил 22 години без возачка дозвола.

Немањето возачка дозвола било откриено бидејќи полицаецот се обидел да го обнови овластувањето за возење патролен автомобил.

Тогаш се утврдило дека полицаецот има дозвола за управување на трактор и мотор.

Полицијата го потврдила овој случај и изјавила дека против полицаецот биле покренати и дисциплински и кривични мерки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber