Google I/O распродаден за 20 минути

30 март, 20120
G IO

Сите пет ипол илјади карти за овогодинешната Google конференција (Google Input/Outptu, I/O) се распродадени во вторникот за дваесет минути, соопшти висок претставник на компанијата.

Ова е собир кој се одржува од 2008 година и на него Google еднаш годишно собира луѓе кои се занимаваат со развој на софтверот. Темите покриваат се, од Android и Chrome, до Google Plus и услугата од компјутерскиот облак на Google. Оваа година ќе се одржи од 27. до 29. јуни во центарот Москон (Moscone Center) во Сан Франциско, истото место кое и Apple  го користи за годишното собирање од ист вид (Worldwide Developers Conference, WWDC).

Продажбата на картите започна во седум часот наутро по локално време, а завршена е за дваесет минути подоцна, бидејќи сите карти се распродадени, напиша во соопштението Вик Гундотра, поптретседателот на компанијата.

Картите за студентите чинеа 300 долари, а се продадоа малку побрзо од оние од 900 долари наменети за сите останати.

Минатата година картите беа распродадени за помалку од саат време, додека во 2010 беа потребни дури 50 дена.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/