И Тамара сака да живее како принцеза: Погледнете во нејзиниот замок!

4 декември, 20120
tamara

Една година откако Петра Еклстоун се пресели во Лос Анџелес, за преселување во овој град размислува и нејзината сестра Тамара.

Ќерката на шефот на Формула 1, Берни Еклстоун сака да биде блиску до својата сестра и затоа веќе тргнала во потрага по идеален дом во Лос Анџелес.
На прв поглед се заљубила по вила која е изградена по примерот на дворецот Версај. Вилата располага со простор за бал, 15 бањи, 12 соби за спиење и гаражи за девет автомобили и базен со спа центар.

Имотот бил во сопственост на милијардерот Дејвид Саперстен од Тексас кој вилата ја изградил во 1996 година за својата сопруга и во вилата се преселиле шест години подоцна. Откако двојката во 2004 година се развеле, одлучиле да ја продадат вилата, а Тамара изгледа многу заинтересирана за купување на оваа луксузна вила.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber