Инспирацијата на „ Господарот на прстените“

11 јануари, 20120
IMG_0593

Случајно или не, местово е пресудната инспирација за оскаровскиот „ Господар на прстените “. Кога дивиот свет ја превзема улогата на креатор…станува „опасно“…Мозаичната прашума во секое свое парче пронаоѓа енормна убавина и автентичен изглед, кој токму наликува на делото напишано во Средниот век.

Местото се наоѓа во Англиска провинција и е одличен одговор на дивиот повик, кој често пати знае да се јави кај авантуристите. Скептиците би одговориле дека е премногу монотоно…но хармонијата на совршените форми, облечени во зелено…и нив ќе ги демантираат. Задоволството да се биде овде е многу поголемо од изговорот наречен страв. Бидете смели и почувствувајте ги улогите на митскиот „ Господар на прстените “.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber