Интересен концепт на очила – огледала

6 април, 20120
sunglasses1

Иако навидум изгледа како кампања за очила, сепак станува збор за интересен концепт на огледала кои може да ги најдете во едно од најлукзузните кафулиња во Бејрут.

Станува збор за кафулето Ривиера Приве, ексклузивно кафуле на плажа кое е во склоп на еден од најпознатите хотели во Либан, хотелот Ривиера, кое се наоѓа на медитеранското крајбрежје и е едно од омилените места на светскиот џет – сет.

Очилата – огледала се креирани од компанијата Републик Бејрут, а добија и неколку награди за најинвентивни пронајдоци за минатата година.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi