Интересна зграда – архитектите мора да се деца :)))

7 април, 20120
happy-rizzi-house-8

Happy Rizzi House е позната туристичка атракција која се наоѓа во германскиот град Брауншвиг. Зградата е дизајнирана во 1999 година од страна на американскиот уметник Џејмс Рици, а изгледа како да е архитектонско дело на детската фантазија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/