iPhone 5 нема да изгледа како iPhone 4S

27 јануари, 20120
20545190224f217640882b5585380569_orig

Долго очекуваниот iPhone 5 е подготвен за производство, тврди извор на сајтот 9to5Mac, од компанијата Foxconn.

Според нивните наоди моментално кружат повеќе прототипа, кои скоро и да не се разликуваат, а не се знае кој од нив ќе стане новиот iPhone.

Тоа што за сите тие прототипи е заедничко е екранот, кој ќе биде поголем од 4 инчи, ќе го произведува LG, ќе биде симетричен, односно нема да биде во облик на солза како што порано се претпоставуваше и нема да изгледа како iPhone 4/4S.

Доколку овие информации се вистинити, iPhone 5 би можел да биде претставен на WWDC конференцијата во јуни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma