Ја запросил жената која го избодела со нож!

8 април, 20120
Marriage Proposal After Attack

Британецот Грегори Тод(48) во зградата на судот ја запросил Тифани Баили(32) на сослушувањето на кое се појавиле бидејќи таа го избодела со нож минатата година во декември.

Тод не можел да клекне на колена и традиционално да ја запроси, бидејќи на сослушувањето биле испрашувани во одделни делови од просторијата, бидејќи таа имала забрана за приближување.

Британецот не го добил веднаш одговорот и мора да почека да излезе од притвор за да открие дали таа се согласила.

Двојката живееле заедно кога Баили го избодела во грбот додека тој спиел, преесува Huffington Post. Таа во оваа прилика му го прободела црниот дроб и панкреасот, а Тод не би преживеал ако итната помош не интервенирала на време.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi