Јога – ама наменета за кучиња

25 јануари, 20120
NAS

Фаќањето на стапче, шетањето и лаењето може да биде навистина стресно за вашето куче, па затоа е најдобро да го однесете на часови по јога.

Часовите по јога ги измислила американката Сузи Тетелмент, која забележала дека нејзиното куче навистина ужива во нејзините јога вежби. Таа верува дека кучешката јога помага да се зацврсне врската помеѓу кучињата и нивните сопственици, но и да ја подобри циркулацијата, варењето на храната и самите зглобови на кучињата.

Кучешката јога вклучува најразлични видови на пози, масажи и медитација која треба да им помогне на луѓето да бидат во форма.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber