По грешка ја венчал невестата со кумот

25 јануари, 20120
wedding_ring-t

Еден висок судски службеник во Аргентина, кој се занимава со регистрација на бракови, направил грешка и невестата наместо со младоженецот ја венчал со кумот.

Инцидентот се случил во градот Кордоба, главниот град на истоимената покраина.

Според аргентинските медиуми, судијата погрешил откако ненамерно ги смешал документите од младоженецот и кумот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma