Кафето и спортот штитат од многу болести

6 април, 20120
z

Експертите откриле нов начин за намалување на кожните болести – кафе во комбинација со физичка активност.

Тие тврдат дека кафето го намалува бројот на кожни болести со 62%, процесот на создавање ракови клетки со 85%, со што се редуцира и ризикот од тумори со 27%.

Истовремено тие тврдат дека полезниот ефект на кафето се зголемува неколку пати, ако се комбинира со спорт.

За радост на сите дами со помош на оваа волшебна комбинација ќе се ослободиме од излишните килограми, натрупани по време на зимските месеци. Тие исто така откриле дека консумацијата на кафе го зголемува ефектот на вежбите и индиректно помага за намалување на телесната тежина.

Освен тоа оваа комбинација помага за нормализирање на крвниот притисок, циркулацијата, го намалува нивото на шеќер во крвта, објаснуваат специјалистите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi