Кејт Мидлтон става отров на лице?!

23 април, 20120
kejt

Кејт Мидлтон неодамна ја откри кралската тајна. Всушност, убавата принцеза на лицето става отров, со што го одржува природното руменило на своите образи.

На Кјет тајната и ја открила свекрвата Камила и тоа два месеци пред кралската венчавка. Таа и ја подарила правата кутија од кремастиот отров кој ги затегнува мускулите на лицето толку многу, што по некое време менуваат боја, па тоа на лице изгледа како да има природно руменило.

Така, Војводката од Кембриџ своето кралско затегнато лице и го должи на маската на база на ортов од пчела. Наместо да вбризгува ботокс, Кејт користи природна замена која ја пече на образите и и го раскрвавува лицето.

Кејт ја нанесува маската два пати дневно по 20 минути, почнала да ја употребува неколку недели пред венчавката.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi