Кинескиња родила бебе џин од 7 килограми! :)))

8 февруари, 20120
Кинескиња родила бебе џин од 7 килограми! :)))

Бебето се вика Шун Шун, а неговите родители се со просечна висина и тежина.

Една жена од Кина родила бебе тешко 7,04 килограми, што веројатно е најтешкото бебе родено во оваа држава. 29 годишната жена од провинцијата Ненан го родила момчето со царски рез. Породувањето траело околу 20 минути, а мајката и синот се добри.

httpv://www.youtube.com/watch?v=eoriWJI8eUs

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma