Корсетот на Мадона продаден за 52.000 долари

2 декември, 20120
Madonna

Корсетот на Мадона со шилест градник, беше дел од експонатите на аукцијата во западен Лондон, посветена на музички колекционерски предмети. Споменатиот корсет пејачката го носела кога изведувала три нумери меѓу која била и „Hanky Panky“.

Дводелниот корсет од црна ликра и тил, во кој пееше Vogue, е продаден за 26 илјади долари.

 

На аукцијата се најде и маицата на Џон Ленон (18.000 долари), костумот на сирена на Кејти Пери (3.200), мечот кој Харисон Форд го користеше во „Индијана Џонс“ (32.000 долари) и белиот бисерен комбинезон на Мик Џегер од американската турнеја од 1972-та (32.000).

Најскапиот предмет продаден на аукцијата била сликата на Ава Гарднер од 1942 година која ја наслика Алберто Варгас. Достигнала цела од 69.200 долари.

 

Вкупниот приход од аукцијата посветен на поп културата изнесува 1.050.000 долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit