Купи куќа, добиј автомобил гратис!

4 април, 20120
f54

За да го заживеат пазарот една данска агенција за недвижности понудила подарок автомобил на сите оние кои ќе купат куќа до први мај.

Директорката на оваа агенција Д. Андерсен изјавила дека оваа понуда се однесува на недвижностите во предградието на Копенхаген за кои има мал интерес. Понудата опфаќа автомобил од 13.500 евра за купување на куќа од 2,5 милиони крупни.

Инаку, автомобилите кои подлежат на многу даноци во Данска, се втори на листата најголеми трошоци за едно семејство , по купувањето дом.

„Ако сакаат нешто навистина да им понудат на луѓето, би било подобро да ги намалат цените на становите“, изјавил директорот на здружението на потрошувачи Расмус Кјелдал.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber