Мајки се соблекле да соберат пари за училишен автобус

31 декември, 20120
majki

Шпанија е во голема економска криза, а на мета на штедење биле вклучени во училиште автобуси.

Така, во некои области локалните власти едноставно немаат пари за финансирање на автобуси за превоз на учениците.

Во градот Монсерат неколку мајки превземале очајнички, но успешен чекор: полуголи позирале за календар.

Од продажба на календарот се собрале доволно средства за автобус.

slika

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit