Мајкл Џексон доби споменик на Hollywood Boulevard, а неговите деца ги оставија отисоците!

27 јануари, 20120
Jackson Hand and Footprint Ceremony

Покојниот музичар Мајкл Џексон постхумно доби споменик на Hollywood Boulevard, а наместо него во свежиот цемент отисоциот од рацете ги оставиле неговите деца – Принц, Парис и Бланкет. Говорот во чест на починатиот Мајкл Џексон го одржале продуцентот на албумот  “Thriller”, Квинси Џонс и Џастин Бибер.

Според магазинот NME, Парис пред говорот го претставила Џастин Бибер со следните зборови: “Мојот татко ќе беше горд  да му биде ментор на Џастин Бибер чиј фан сум и јас”. Останатиот дел од семејството на Мајкл исто така присутвуваше на церемонијата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber