Маргарет Тачер закрепнува после успешната операција

22 декември, 20120
tacer

Долгогодишен советник на Маргарет Тачер, Тим Бел изјави дека здравствената состојба на 87 годишната „Челична лејди“ е задоволувачка.

Поранешната британска премиерка Маргарет Тачер се опоравува во болница откако и беше отстранет израсток на мокрачната бешика.

Бел не сакал да зборува за природата на нејзиниот израсток, ниту да каже во која болница таа се наоѓа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber