Мажот треба да ја сака жената повеќе

22 јануари, 20120
fl

Се тврди дека за успешна врска мажот треба да ја сака повеќе жената, отколку таа него. Во времето во кое живееме равенството меѓу половите е реалност, а не мит, а жените се поуверени во себе си и своите можности и се стремат кон независност.

Меѓутоа ова не го менува фактот дека дамите мечтаат  навистина да бидат понежната половина во врската и мажот да ги сака вистински и посветено.  Ова е докажано од онлајн спроведената анкета од сајтот HowAboutWe.com. Една од дамите дури споделила, дека баба и ја посоветувала да се омажи задолжително за маж, кој да ја сака повеќе. Според некои анализатори ова се базира на фактот дека мажите се посклони кон неверство или смена на партнерката, додека жените бараат сигурност.  Многу од жените сакаат мажот да им ја докаже својата љубов на различни начини, додека мажите не сакаат да зборуваат за чувствата и предпочитаат да се „потивки“ во врската.

Клучот кон успешната врска е во разбирањето, довербата и взаимната почит. Не присилувајте го партнерот да прави нешто што не му е при срце, а вие сметате дека е неопходно за да ја докаже тој љубовта.

Исто така не мислете, дека вашата врска треба да изгледа како таа на пријателката. Запомнете дека секој човек е индивидуален, мала вселена и почитувајте го тоа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber