Морбиден злочин во Америка! Ги убил поради Фејсбук! :(((

10 февруари, 20120
143762

Марвин Потер (60), ги убил Били Пејн Џуниор (36) и неговата сопруга Били Џин Хејворт (32), поради тоа што ја избришале од листата на пријатели на фејсбук неговата ќерка Џенел Потер (30).

Парот од предходно се жалел на полицијата дека Џенел Потер посотјано ги прогонува и вознемирува.

Нејзиниот татко влегол во куќата на брачниот пар и ги застрелал во глава. Единствено осум месечното бебе останло неповредено. Полицијата го затекнала бебето во скутот на мртвата мајка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma