На 14 години изградил нуклеарен реактор!

26 март, 20120
На 14 години изградил нуклеарен реактор!

Кога имал само 14 години Тејлор Вилсон станал 32 личност која успеала да направи нуклеарен реактор кој работи.

Тејлор го направил реакторот во семејната гаража со поддршка од своите родители.

Тој растел во фасцинирачки свет и со желба да научи се што е можно. Но пресудна била борбата против ракот. Поточно, кога неговата баба се разболела, семејството многу  тешко доаѓало до лекови. Затоа Тејлор бил инспириран и се обидел да направи реактор кој би можел подоцна да се направи и во било која болница.

httpv://www.youtube.com/watch?v=9B0PaSznWJE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/