На бившата жена и подметнал дрога и потоа ја пријавил во полиција! :)))

27 јануари, 20120
hu87

Р.Д. (56) од Крагуевац му била одредена мера притовор од 48 часа поради сомнение дека извршил кривично дело, неовластено поседување на наркотични средства и лажно пријавување.

Според полицијата, човекот набавил 176 грама марихуана и ги сокрил во шахтата во својата куќа. Потоа ја пријавил својата поранешна жена за да предизвика покренување кривична постапка против неа.

По истекувањето на мерката притвор, тој сепак ќе биде лишен од слобода и со обвинение ќе биде изнесен пред истржниот судија во Општинскиот суд.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma