Најмалото куче во светот!

10 април, 20120
uuo1

Мили од расата чивава има три месеци, тежи само 170 грама и висока е само 65 сантиметри, бидејќи не расте од третата недела.

Мили од Порторико  е најмалото куче во светот, а овие денови се чека и комисијата на Гинисовата книга  на рекорди да го потврди тоа.

Сопственичката Ванеса Семлер, која се занимава со заштита на животните, изјавила дека тежината и висината кај нејзиното милениче скоро воопшто не се промениле откако е родено.

Погледнете како изгледа Мили:

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi