Најсмрдливиот цвет на светот!

26 март, 20120
ybtu

Во ботаничката градина во германскиот град Кил процвета еден редок цвет чиј мирис не се заборава.

Најсмрдливиот цвет во светот со латинско име amorfofalus titanium веднаш привлече многу љубители на хортикултурата.

Овој вид многу ретко цвета, а кога тоа ќе се случи овенува за три дена.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber