Не помогнало ни тоа што е познат! Арнолд Шварценегер си останал пред вратите на Таџ Махал!

4 февруари, 20120
arnold

Познатиот холивудски актер и поранешен гувернер Арнолд Шварценегер на својот пат кон Индија доживеал нешто што веројатно никогаш не му се случило – вратата на Таџ Махал низ која сакал да помине, пред него останала затворена. Некогашниот “Терминатор” е во Индија на конференција за животната средина, а сакал и да го посети едно од седумте светски чуда, но информиран е дека е време за муслиманските молитви, и поради тоа Таџ Махал е затворен.
Според американските медиуми, Арнолд бил многу разочаран па се спушил малку под нивото и се сликал со мобилен со познатата градба во позадина. Сепак, брзо се утешил со голема порција индиска храна, па да се надевам дека ова патување сепак ќе му остави добри спомени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma