Неверојатна модерна куќа на Палма де Мајорка

9 април, 20120
1

Оваа медитеранска убавица е наречена Casa Son Vida. Сместена е во областа Сон Вида, и претставуа едно луксузно архитектонско дело. Проектот претставува соработка помеѓу tecArchitecture и студиото за внатрешен дизајн Marcel Wanders Studio. Браво!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/