Неверојатни цртежи кои изгледаат како да се вистински фотографии

4 април, 20120
9

Педро Кампос е талентиран хипер-реалистичен сликар од Мадрид, Шпанија. Тој црта реални цртежи, кои може да згрешите и да мислите дека се фотографии. Интересно е тоа што тој денес има 46 години, а започнал да трча на 30 години. Браво за уметникот! Погледнете ги неговите неверојатни дела.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma