Touchscreen на ultrabook компјутерите, најново залагање на Intel

4 април, 20120
18216143834f7abe66614df060963834_orig

Ултра тенките преносливи компјутери со екраните на допир се тоа за што Intel се заложува.

Менаџерот на производство на Intel, Ананд Кајшманан, во интервјуто за PC World изјавил дека Windows е клучна предност на различните производители на ultrabook-овитенад MacBook Air на Apple.

Тој изјавил дека тоа е оперативен систем кој корисниците го засакале, и дека тоа е главната разлика, бидејќи и едните и другите работат на процесорите на Intel.

Во ова интервју тој изјавил дека Intel верува во концептот на допир, допир на преклопен уред, и дека силно ги охрабруваат своите партнери на воведување на екрани чувствителни на допир на ultrabook компјутерите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi