Новиот PlayStation дури во 2013

31 март, 20120
Sony

Новата PlayStation конзола би можела да се вика Orbis, дознава Kotak, а до новите корисници нема да стигне оваа година.

Иако не се очекува Sony новата конзола да ја претстави наскоро, во прашање се месеци, ако не и повеќе, пишува овој сајт. Кодното име на уредот е Orbis, а во продажба би можел да се појави во божиќните празници наредната година.

Претходните неофицијални информации, кога е во прашање хардверот, говорат за процесор од AMD x64 процесор, a Orbis би можел да биде во можност да испорача резолиуција од 4096×2160 пиксели.

Изворот на овој сајт наведува и дека не би требало да се очекува PS3 игрите да бидат достапни на Orbis.

Доколку информациите се точни, наследникот на PlayStation 3 може да го очекуваме точно 7 години подоцна (PS3 излезе во ноември 2006 година на пазарот на Јапонија и Северна Америка).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/