Новиот сингл на Garbage

30 март, 20120
article_big_1331245276Garbage

Доаѓа уште еден сингл од најавениот албум “Not Your Kind Of People”…

Пред десетина дена имавме можност да ја слушнеме “Blood for Poppies, првиот сингл од “камбек” албумот на Garbage, кој е најавен да излезе на 15-ти мај. И сега доаѓа уште еден сингл од петтиот студиски албум на овој бенд – “Battle In Me.

httpv://www.youtube.com/watch?v=SKNMTBJYvt4

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi