Отпуштете ги кочниците во кревет

11 декември, 20120
СЕКС.php

Сепак, концентрацијата на жените може многу брзо да побегне, останувањето во моментот знае да биде вистински предизвик. Откријте што е тоа што и пречи на вашата страственост и како да се ослободите од овие проблеми.

Одлетувате со мислите далеку од моментот и тоа веднаш се рефлектира на вашата страст. Обично виновници се некои вообичаени мисли како пренатрупаниот работен распоред…

Виновник бр. 1 – Пренатрупан распоред

Кога имате подолга листа на обврски, тешко е да излезете од притисокот на стресот и да се препуштите на целосно уживање. За да ја разбистрите главата и патот кон задоволството, сконцентрирајте се на секси подготовки. Уживајте во миризлива купка, а потоа намачкајте лосин по целото тело.

Знаеме дека барем една ставка од листата ќе се обиде повторно да ви се вовлече во глава. Сконцентрирајте се, дишете длабоко и истерајте ја. Тоа ќе ве смири и ќе го зајакне чувството на телесна блискост со партнерот. Милувајте му ја кожата, уживајте во чувството, и тоа помага.

Виновник бр.2 – Ден кога не се чувствувате пожелно

Дури и ако сте обично многу самоуверени, понекогаш е нормално да чувствувате мала несигурност поради своето тело. Опседнати сте со големината на својот стомак во моментот кога ве обзема ПМС или се прашувате дали тој сака градите да ви бидат поголеми, помали, поцврсти…

Решението е во малите мудрости. Искористете средство за самопотемнување, облечете секси долна облека или некој друг трик која пали во вашиот случај. Побарајте на крајот од него предиграта да трае подолго. Доколку ве допира и милува повеќе од вообичаено, ќе направи чудо за вашето его.

Виновник бр.3 – Околина

Некои луѓе се ултраосетливи на опкружувањето во кое се наоѓаат. Потребно е само да слушнете тивок звук на ТВ од собата до вас или светлото да биде премногу јако, во тој момент и расположението исчезнува со застрашувачка брзина. Ако сте во тоа друштво, обидете се вашето љубовно гнездо да биде целосно мирно. Затворете ги прозорите, пригушете ги светлата или подобро запалете некоја свеќа. Без досадни диверзии од опкружувањето ќе уживате во секоја секунда.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber